U18ky z Ostravy vezou důležité výhry

24. 10. 2023 (zdroj: text: Dubajs, komentářů: )

Gratulace chlapi! Jsme stále na dosah první výkonnostní skupině.

O víkendu 21.10. jsme odjeli do Ostravy odehrát druhé kolo extraligy u18.

Po dlouhém, pěti a půl hodinovém cestování, jsme konečně dorazili na místo a první zápas na nás čekal Green Volley Frýdek-Místek. První set jsme s přehledem zvítězili 25:16. V průběhu druhého setu jsme lehce polevili, ale naší zásadní chybou bylo to, že jsme podcenili soupeře a než jsme se postavili zpátky nohama na zem, bylo už pozdě a zápas jsme prohráli 1:3.
I když byl Frýdek relativně hratelný soupeř, v zápase hrála roli hlavně psychika a tlak ze strany fanoušků.

Na druhý zápas s Brnem jsme lehce pozměnili sestavu. Největší změnou byl Cápa na smeči, kde předvedl nádherný výkon, jak na přijmu, tak i na útoku. První set jsme hráli vyrovnaný volejbal, ale Brno nás v koncovce překonalo. Následující dva sety jsme otočili skóre v náš prospěch do stavu 2:1, především kvůli účinnému servisu Dubajse, který byl úspěšný šestkrát v řadě a vytvořil tak náskok. Třetí set už to taková radost nebyla. Začátek jsme hráli naší běžnou hru, na kterou jsme zvyklí a už jsme viděli výhru, ale ke konci jsme kvůli našim zbytečným chybám set prohráli a Brno vyrovnalo na 2:2. V tie-breaku nás částečně přemohla únava, z čehož pramenily naše chyby. Byl na nás výrazně znát úbytek sil a byli jsme všichni už vyčerpaní a bez emocí. Celý zápas trval skoro tři hodiny a nakonec zvítězilo Brno 3:2. Tento zápas byl pro nás klíčový. Prohra totiž způsobila to, že Brno je v tabulce o bod před námi a postupuje do první skupiny.

V pozdních večerních hodinách jsme měli týmovou poradu v rámci team buildingu. Rozebrali jsme si naše chyby a nedostatky, a připravovali jsme se na neděli.

Ráno nás čekala Blue Volley Ostrava, kdy PT na poslední chvíli výrazně změnil sestavu. Ukázalo se, že to byl nakonec dobrý nápad a připisujeme si výhru 3:0. Poslední zápas jsme nastoupili proti Nymburku. S Nymburkem jsme odehráli dva sety a nejvíc nám dali kluci zabrat ve třetím 27:25. Zápas jsme ale zvítězili 3:0. Turnaj se tradičně bohužel neobešel bez zranění. Dubajs si odváží zraněný malíček z bloku a Níža palec.

Celkově si tedy z Ostravy odvážíme 7 bodů a zůstáváme tak ve druhé skupině.

Sestava: Kuba Nižnik (C), Luky Sysel (A), Jirka Capek, Jirka Dvořák, Martin Skřenek, Viktor Sieber, Jony Sobotka, Tonda Nypl
Trener: PT Pěkný