Přejít na TikTok klub

Krajský výběr ročníku 2006 na medaile nedosáhl

10. 7. 2021 (zdroj: text: Radek Horský, komentářů: )

Závěrečný podnik Letního poháru ČVS se v neděli 27.6. uskutečnil v Hradci Králové. Za Ústecký kraj startoval krajský výběr poskládaný z hráčů SKV Ústí a VK Jirkov.

V základní skupině po povinném vítězství 2:0 nad béčkem pořádajícího klubu TJ Slavia Hradec Králové náš tým narazil na kvalitní družstva Příbrami a výběru Prahy.

Do utkání proti Příbramským naši hráči nastoupili se zbytečným respektem a v 1. setu nebyli schopni soupeři konkurovat v žádné činnosti. Ve 2. setu se hra vyrovnala, ale zbytečnými chybami v koncovce  jsme se připravili o možnost tie-breaku. Proti výběru Prahy jsme nastoupili s odhodláním se poprat o postup do bojů o medaile. K tomu bylo potřeba vítězství bez ztráty setu. Náš tým začal cíl naplňovat v 1. setu, kdy zlepšenou hrou na přihrávce a v útoku držel soupeře pod trvalým tlakem a ujal se v zápase pravdy vedení 1:0. Začátek 2. setu nás ale zastihl v nedbalkách. Nekoncentrovaností jsme soupeři věnovali 5 bodový náskok, který si Pražané udržovali po celý set a srovnali tak na 1:1. V tie-breaku na náš tým padla deka vědomí nepostupu do bojů o medaile. Vítězství ve zkrácené hře jsme Pražanům značně ulehčili.

V bojích o konečné umístění jsme nejprve porazili Karlovarsko a poté i Slavii Plzeň, v obou případech 2:0 na sety. Konečné 5. místo odpovídá předvedené hře, ale rozhodně nenaplnilo původní očekávání.

Sestava: Volf Matyáš, Musílek Jakub, Jelínek Martin, Jenčo Štěpán, Chalupa Martin (všichni SKV Ústí), Ondřej Lavička, Antonín Klein, Petr Baťha, Milan Kohout (všichni VK Jirkov), trenéři Smrčina Luboš, Horský Radek