Přejít na TikTok klub

Krajský výběr ročníku 2007 na bedně!

22. 6. 2021 (zdroj: text: Radek Horský, komentářů: )

Skvělé druhé místo přivezli naši borci z Budějovic! Jak to celé probíhalo? Čti v článku.

Úspěšně si vedl krajský výběr ročníku 2007 na turnaji letního poháru ČVS, který se v sobotu 19.6. uskutečnil v příjemném prostředí volejbalového areálu TJ Meteor České Budějovice.

Našemu týmu se ale v úvodu turnaje herně moc nedařilo. Projevila se společná nesehranost hráčů Ústí a Jirkova. Kluci se v jednom týmu potkali vůbec poprvé a chvíli trvalo, než si sedlo odlišné herní rozestavení a zlepšila se vzájemná komunikace. Příznivé rozlosování nám zkraje turnaje přisoudilo slabší soupeře. V těchto utkáních se náš tým sice herně hledal, ale nakonec proti výběru Libereckého kraje a budějovickému béčku uplácal 2 povinné výhry 2:0. Ve třetím utkání nás prověřil tým plzeňské Slavie USK, proti kterému budeme v nadcházející sezóně nastupovat ve společné soutěži ústeckého, plzeňského a karlovarského kraje. V tomto utkání jsme dokázali uhlídat nebezpečného útočníka Plzeňáků a opět slavili výhru 2:0. V posledních dvou utkáních nás čekali favorité turnaje.

Domácí českobudějovické áčko a Prosek Praha. Do utkání s domácím týmem jsme nastoupili s přehnaně velkým respektem, který nám svazoval ruce a naši hráči v 1.setu vyprodukovali velké množství nevynucených chyb. Do druhého setu naši nastoupili s obměnou v sestavě a nadšeným výkonem stačili s domácími držet krok až do stavu 20:21. Čtyři chyby v řadě však znamenaly konec nadějí na zvrat v utkání a také na vítězství v turnaji. Nejlepší výkon si náš tým schoval do posledního zápasu. Za úmorného vedra jsme změřili síly s tradičně velmi dobře hrajícím družstvem Proseku Praha. V 1. setu si naši hráči koncentrovanou a zlepšenou hrou zejména v útoku vybudovali 4-5 bodový náskok, který s přehledem drželi až do stavu 24:20. V této kategorii platí, že ani za tohoto stavu není nic rozhodnuto. V koncovce setu naši hráči polevili v koncentraci a ani 2 oddychové časy nepomohly zastavit prosecké v cestě za vítezstvím v setu 26:24. Prohra v úvodním dějství na našem týmu nezanechala žádné stopy, hráči se vrátili k soustředěnému výkonu a ve 2. setu jasně dominovali. O osudu utkání a o 2. místu v turnaji tedy rozhodoval závěrečný tie-break, ve kterém se soupeři střídali v jedno až dvoubodovém vedení. Za stavu 13:13 naši hráči ukázali pevnější nervy a zkrácený set vyhráli 15:13. 2. místem v turnaji tak navázali na úspěchy krajských výběrů ročníku 2005 a 2008 z minulého týdne.

Za příkladnou reprezentaci kraje se zasloužili Jakub Nižnik, Jirka Capek, Jirka Dvořák, Adam Vacek, Tonda Nypl, Viky Sieber, Honza Abrahám (všichni SKV Ústí), Josef Petr, Tomáš Sedláček, Vláďa Dufek, Jakub Volf, Matěj Volf. Trenéři Tenglerová Eva, Horský Radek.