Přejít na TikTok klub

U22 rozřazeni

19. 10. 2023 (zdroj: text: PT Pěkný, komentářů: )

O víkendu jsme odjeli s našimi dorostenci na první (rozřazovací) juniorský extraligový turnaj. Síly jsme si poměřili v kategorii U22 v Přibrami.

Až na výkonnostně lehce odskočené Karlovarsko to byla velmi vyrovnaná skupina, kde mohl v podstatě každý porazit každého a boj o 2. až 5. místo v této skupině byl tedy velice otevřený.

První zápas s favoritem skupiny jsme prohráli hladce 0:3, ikdyž jsme statečně vzdorovali a neprodali svou kůži lacino. Druhý zápas s hratelnou Příbramí jsme bohužel nezačali vůbec dobře a prohrávali jsme 0:2, když jsme se v prvních dvou setech nedostali se soupeřem ani do koncovky. Nicméně se nám podařlo zápas otočit a nakonec i vyhrát v tajbrejku 3:2.

Třetí utkání s Kladnem mělo uplně stejný průběh jako zápas předchozí a z nepříznivého stavu 0:2 zápas opět otáčíme a vyhráváme v tajbrejku. Před posledním střetnutím se Zlínem zjišťujeme, že díky zamotanému vývoji ve skupině, jde o hodně a ve hře je ješte stále i celkové druhé, ale také až čtvrté místo. S vyrovnaným soupeřem začínáme ale bohužel opět špatně a za stavu 0:2 zkoušíme znovu zmobilizovat síly. To se nám daří a třetí set zvládáme vítězně. Do čtvrtého ale vstupujeme zle už od začátku a v polovině setu jsme pod soupeřem v prospasti už o 6 bodů.

V druhé polovině setu jeho vývoj a obraz hry sice otáčíme, ale bohužel to na víc, než na jeden setbol v náš prospěch nestačilo a vyrovnanou koncovku se nám pro sebe nakonec urvat nepodařilo a set jsme ztratili po dvou esech Zlína v závěru 28:30 a celý zápas tedy 1:3. Nakonec si tedy z vyrovnané a zamotané skupiny odvážíme 4. místo z pěti, které nás řadí na začátek soutěže do 3. výkonnostní skupiny ze čtyř. Po součtu všech výsledků ale zjišťujeme, že i v případě vítězství nad Zlínem bychom sice poskočili v tabulce na 3. místo, ale ani to by nám nakonec nestačilo na postup do druhé skupiny. Takže zklamání z posledního zápasu tedy nemusí být tak hořké. Pozitivním faktem z turnaje ale zůstává, že si snad nepamatuji, kdy se nám naposledy podařilo s jakýmkoliv našim dorosteneckým týmem otočit nepříznivý stav 0:2 ve vítězství. A že by se nám to povedlo na jednom turnaji hned dvakrtát, tak to se nám snad nestalo ještě nikdy.

Cílem pro tento turnaj bylo uhrát aspoň dvě vítězství, skončit v tabulce třetí a dostat se tak nejhůře do 3. výkonnostní skupiny. To se nám tedy, až na jednu vyjímku, povedlo a turnaj můžeme hodnotit celkově jako povedený - nebyl to žádný nadplán, ale také žádný propad.

Cíle pro letošní sezónu v této nejstarší dorostenecké kategorii jsou pohybovat se stabilně v poklidných vodách 3. skupiny a pokusit se aspoň jednou podívat se do skupiny druhé.

A na závěr jedna zajímavost - v Příbrami shodou okolností o tomto víkendu hráli souběžně s juniory i naše (Karcheeho) holky U16 druhou výkonostní skupinu (ze šesti) Českého poháru, tak jsme je přijeli ve volném čase mezi našimi zápasy podpořit na jedno utkání proti Plzni, které naše šikulky ovládli 2:0.

Sestava: Denis Hůlka (C), Radek Martinák, Vojta Brož, Miky Vlach, Matouš Zeman, Máťa Volf, Šimon Lank, Martin Jelínek, Jirka Capek, Kuba Nižnik, Luky Sysel Trenér: PT Pěkný Výsledky