Přejít na TikTok klub

Naše starší žákyně zahrály nejlepší zápas v kraji kadetek

19. 11. 2021 (zdroj: text: Nella Řezníčková, komentářů: )

Naše starší žákyně - tentokráte bez účasti kadetek - sehrály nejlepší představení proti lídru soutěže VK Šanov Teplice.

V neděli 14.11. naše holky přivítaly na domácí půdě první tým z tabulky, a to sice VK Šanov Teplice.

Atmosféra byla od začátku na velmi příjemné úrovni a už při rozcvičování byl z holek cítit jiný "vibe” než při již odehraných zápasech.

Hodiny pomalu odbily desátou hodinu a první šestka vkročila na hřiště. Začátek prvního setu vypadal skvěle, až skoro nadějně. Holky byly od samého začátku pozitivně naladěné a byla z nich cítit chuť vyhrát. Holky se snažily udržet tempo se soupeřkami, ale těm se podařilo na chvíli odtrhnout díky jedné hráčce na podání, ač její podání by pro naše holky nemělo být tak velkým problémem. První set jsme tak prohráli 16:25.

Do druhého setu nastoupila odlišná šestka, která se pokusila skóre zápasu vyrovnat, avšak nasazení do zápasu nebylo tak silné jako v prvním setu. Opět v půlce setu se začal lámat chleba a ztráta na bodech se zvyšovala. Koncovka setu pro nás byla trápením a druhý set jsme tak prohráli 11:25.

Tak jak holky skončily druhý set, tak se pokračovalo v posledním. Šestka na hřišti byla jak opařená vodou, bez chuti hrát, bez chuti bojovat. Bohužel, třetí set dopadl o chlup hůř než ten druhý a takto skončil první zápas.

Následovalo promlouvání do duše během přestávky před druhým zápasem v šatně. Samy holky cítily, že soupeřky jsou hratelné ač jsou lídrem tabulky. Proto jsme si dali za cíl porvat se a vyhrát jeden set. Přestávka mezi zápasy byla krátká a po domluvě s Teplicemi se začalo do 30 minut hrát.

Nástup do prvního setu byl výborný. První šestka hned od začátku nastavila tempo, na které soupeřky nestíhaly. Najednou se cítily holky silnější než soupeř a to nám dodávalo ještě větší sílu. Soupeřky se začaly vztekat, protože jim nic nevycházelo a tak přicházelo i spoustu chyb z jejich strany. Zvládli jsme urvat první set druhého zápasu a umíte si představit tu radost v celé tělocvičně. Já si v hlavě imaginárně zelenou barvou odškrtla splněný cíl a jelo se dál.

Po domluvě s holkama jsem se rozhodla postavit stejnou šestku na hřiště do druhého setu. Ač to vypadalo, že jsme dali dohromady vítěznou šestku, přesto druhý set už tak vítězný nebyl. Tlak, který jsme na soupeřky vyvinuly dokázali už ustát, naopak holky začaly opět ztrácet body z vlastních chyb. Druhý set už vítězná šestka z prvního vyhrát nezvládla. Další dva sety bohužel ztrácely na výkonu, proto i druhý zápas skončil smolně 1:3.

Holky sice prohrály 3:0 a 3:1, ale minimálně v tom druhém zápasu jsem viděla hrát někoho jiného než předešlé zápasy. Jen pocit vyhraného setu s prvním týmem tabulky je skvělý. Nejlepší hráčkou nedělních zápasů se stala Péťa Laštovičková, která tým držela ve všech směrech. Jako nahravačka byla nejhbitější hráčkou v poli, na servisu držela tým agresivním podáním a dokonce jsme mohli vidět minimálně 2 bloky, a to je co říct na její výšku. Pochvalu si zaslouží opravdu všech 12 hráček, každá se mi líbila něčím jiným a dohromady to ve mně zanechalo příjemný pocit. A v neposlední řadě musím pochválit lavičku, která od začátku do konce svůj tým podporovala a ukázala tak, kdo je tady doma.