Přejít na TikTok klub

Starší žákyně předvádějí zlepšené výkony

12. 10. 2021 (komentářů: )
Foto: Starší žákyně předvádějí zlepšené výkony

Po zářijovém hodnocení odehraných turnajů našich starších žákyň, které bylo dost kritické a obsahovalo i "střelbu do vlastních řad", jsme pár věcí změnili a hned se dostavilo velké zlepšení.

V tréninkovém procesu jsme přeskupili hráčky a zaměřili se nadále na příjem a nově i na obranu v poli.

 

S takto pozměněným postupem jsme šli do kvalifikace B skupiny krajského přeboru starších žákyň v termínu 3.10.2021, který proběhl v naší organizaci. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev: naše A a B týmy, stejně tak A a B týmy konkurenčního klubu VolejbalÚstí, dále týmy Šanova a Děčína. Tento turnaj nás potkal již ve větší pohodě na příjmu i v organizaci hry a tak se zákonitě dostavily i výsledky. Náš B tým prohrál pouze se suverénním Děčínem (vítěz turnaje), náš A tým prohrál kromě Děčína právě s našim B týmem nejtěsnějším rozdílem v tie-breaku. Ostatné soupěřky nechaly obě naše družstva za sebou. Na turnaji do hry zasáhly všechny naše hráčky a tak pokračujeme dál v tradici, dávat šanci a obehrávat co největší (=všechny) naše hráčky. Jelikož je aktuálně v tréninkové skupině 32 hráček, žádná z hráček nemá jistou pozici v sestavě a tak je to skvělá motivace pro hráčky, makat na sobě, pro služebně mladší zase odkoukat, jak to dělají ty služebně starší. Ty hráčky, které pravidelně chodí a budou chodit, se však zlepšují a zlepšovat budou a tím získávají i výhodu, nastupovat do zápasů. To je dle mého názoru jediná správná cesta.

 

V neděli 4.10.2021 hrály naše hráčky první zápas krajského přeboru kadetek. Původně měla být tato soutěž postavěna na kadetkách doplněných o starší žákyně, vlivem různých okolností a dalších změn zejména v týmu kadetek jsme nakonec provedli změnu i pro tuto soutěž a tak se poměr zastoupení kadetek a starších žákyň pro tuto soutěž zcela otočil. S týmem šla jako trenérka Nellča. Soupeřkami byl městské konkurentky z Ústí. Od této soutěže neočekáváme nic jiné, než aby si holky zahrály dostatečný počet zápasů se staršími zkušenějšími spoluhráčkami proti starším protihráčkám a tím si postupně zvykly na zvýšené požadavky dalších soutěží, které je čekají. Naše holky bojovaly především s nervozitou, některé i s příjmem a podáním. Každopádně, je to pro ně skvělá zkušenost a věříme, že příště už se nebudou bát a ukáží, co v nich skutečně je. Dvojzápas dopadl lépe pro soupeřky.

 

O víkendu 9-10.10.2021 jsme se zúčastnili prvního turnaje nového ročníku Sokolovského poháru nadějí. Tento turnaj má dlouhou historii a my jsme velmi rádi, že jsme byli před rokem a půl osloveni s účastí v něm, nabídku jsme rádi přijali. Jde o uzavřený turnaj osmi měst, soupeřkami budou družstva Teplic, Žatce, Karlových Varů, Sokolova, Lokotky Plzeň, Mikulovy a Orionu Praha. Společnost je to elitní, úroveň turnaje pěkná, byť se jedná hlavně a především o obehrání hráček vždy věkově starších žákyň prvním rokem a mladších, což pro tento ročník znamená ročník 2008 a mladší. Na turnaj v Teplicích, který byl organizován v krásné městské sportovní hale na Stínadlech jsme z důvodu souběhu s Pohárem nových nadějí (turnaj vzniklý na bázi tohoto turnaje), kam jsme vypůjčili naše tři hráčky, jeli v sestavě 9 hráček, z kterých jedna na poslední chvíli onemocněla. Kdybych věděl předem, že se turnaje účastní zejména hráčky mladší soupeřek (hlavně ročníky 2009 a i 2010), tak bych se po dohodě s trenéry našich mladších žákyň jel v jiné sestavě. Takto jsme na turnaji odehráli 7 zápasů s plným bodovým ziskem a turnaj tedy vyhráli. Víc než vítězství mne však hřeje pocit, že holky plnily pokyny z tréninků, co se obrany a podání týče, distribuce nahrávky byla na dobré úrovni a i ve vypjatých momentech se družstvo dokázalo vždy zvednout. Nicméně na další turnaje po vzoru soupeřek pojedeme v jiné sestavě, aby dostaly šanci i další talentované mladší hráčky.

 

Hráčkám za předvedené výkony gratulujeme a v tréninkové činnosti nepolevíme. Již v týdnu před SPN bylo znát, že družstvo v trénincích často sahá na dno sil, což všichni trenéři kvitují a také je to vidět o víkendech jednak na výsledcích, ale hlavně na předváděné hře.

 

V následujících týdnech nás čeká další oblastní turnaj Českého poháru a poté opět SPN, nyní v režii Karlových Varů, byť ten se odehraje ve Spořicích u Chomutova.

Komentáře


Aktuální zápasy Kompletní program

09.10.Green F-M - Ústí n. L.3:1
10.10.Ústí n. L. - Velké Meziříčí0:3
10.10.Kolín - Ústí n. L.0:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B

Aktuální zápasy Kompletní program

18.09.VK Ostrava - Ústí n. L.3:0
19.09.Ústí n. L. - Rychnov n. K.0:3
19.09.Č. Budějovice - Ústí n. L.3:0

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B

Aktuální zápasy Kompletní program

05.03.Ústí n. L. - VSK Spartak Děčín0:3
05.03.Ústí n. L. - VTK Čížkovice3:0
05.03.Ústí n. L. - VSK Spartak Děčín0:3
23.10. - 10:00??? - Ústí n. L.
23.10. - 14:00??? - Ústí n. L.
06.11. - 10:00Ústí n. L. - VSK Spartak Děčín

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B

Aktuální zápasy Kompletní program

06.03.Ústí n. L. - Plzeň-sever0:3
13.03.Plzeň B - Ústí n. L.3:1
13.03.Plzeň B - Ústí n. L.1:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B

Partneři klubu

© 2022 - SK VOLEJBAL Ústí nad Labem, z.s. | Web klubu

Tento web používá soubory cookie. Cookies používáme k ukládání vašeho nastavení a preferencí a analýze návštěvnosti našich stránek. Svůj souhlas udělujete SK VOLEJBAL Ústí nad Labem, z.s.

Spravovat cookies