Přejít na TikTok klub

Český pohár žáků v Hradci Králové

7. 12. 2021 (komentářů: )
Foto: Český pohár žáků v Hradci Králové

V sobotu 4.12. se naši žáci zúčastnili třetího kola Českého poháru. V předchozím kole si vybojovali postup a účast mezi osmi nejlepšími týmy z Čech.

Turnaj ovlivnila protiepidemická opatření, proto se odehrál během jednoho dne v upraveném rozpisu.

V prvních dvou utkáních náš tým narazil na přední žákovská družstva - Kladno a Lvi Praha. Na hráčích byla vidět nervozita, nesoustředěnost a v mnohých chvílích i bojácnost. Není divu. Naši se s top žákovskými týmy potkali poprvé v této sezóně. Naplno se tak projevila herní nezkušenost, nevyzrálost. Soupeři vyvíjeli trvalý tlak servisem, na který naši hráči nebyli schopni opakovaně reagovat. Bodové šňůry na straně soupeřů tak rychle narůstaly. Jestli naši hráči měli po předchozím vítězném turnaji v Budějovicích hlavy v oblacích, pak prohry 1:2 s Kladnem a 0:2 s pražskými Lvi je zase rychle a tvrdě usadili na zem.

V krátké pauze po druhém prohraném zápase provedl trenér Jirka Musílek s týmem malý psychologický zázrak. Hráči nastoupili k poslednímu utkání v základní skupině jako vyměnění. Konečně začala fungovat přihrávka, zjednodušili hru v útoku a stabilizovali podání. Výsledkem byla jasná výhra proti domácím 2:0, třetí místo v základní skupině, a tedy v nadstavbové části turnaje boj o konečné 5. - 8. místo (výsledky základní skupiny https://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=CP-ZCI&skupina=cp-zci-z3a1&sezona=2021%2F22)

Nadstavbová část se hrála systémem play - off. K prvnímu utkání naši nastoupili proti čtvrtému týmu skupiny B, kterým byl Rychnov nad Kněžnou. Naši měli soupeři co vracet. V prvním kole ČP nás totiž rychnovští přehráli 2:0. Ani tentokrát se zápas nevyvíjel příznivě. Do vedení se vítězstvím v prvním setu dostali východočeši. Ve druhém setu se hra začala obracet v náš prospěch, zpřesnili jsme hru a trpělivě čekali na vítězné zakončení jednotlivých rozeher, ve kterých se projevila výšková převaha našich stěžejních hráčů Jirky Dvořáka a Jirky Capka. Vítězstvím 2:1 jsme se posunuli do bojů o 5. místo, kde jsme narazili na soka nám dobře známého z krajské soutěže - tým USK Slavie Plzeň. Naposledy jsme proti tomuto soupeři hráli před měsícem při vítězném tažení ve 2. kole ČP a i tentokrát jsme v utkání měli převahu. Vítězství 2:0 a konečné 5. místo (výsledky nadstavbové části turnaje (https://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=CP-ZCI&skupina=cp-zci-z3a3&sezona=2021%2F22)

Turnaj ukázal posun ve výkonnosti našeho družstva, dokáže pravidelně porážet týmy, které ještě v říjnu byly na stejné úrovni. Zároveň ale odhalil slabiny, které máme oproti top čtyřce a na kterých musíme nadále pracovat.

Sestava: Nižnik Jakub (C), Dvořák Jiří, Capek Jiří, Vacek Adam, Vojtek Štěpán, Kimmer Lukáš, Sobotka Jonáš, Sieber Viktor, Abrahám Jan, trenér Musílek Jiří

Komentáře


Aktuální zápasy Kompletní program

09.10.Green F-M - Ústí n. L.3:1
10.10.Ústí n. L. - Velké Meziříčí0:3
10.10.Kolín - Ústí n. L.0:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B
1.TJ Spartak Velké Meziříčí412
2.DUKLA Liberec48
3.Green Volley Frýdek-Místek47
4.SK VOLEJBAL Ústí nad Labem43
5.SK Volejbal Kolín40

Aktuální zápasy Kompletní program

18.09.VK Ostrava - Ústí n. L.3:0
19.09.Ústí n. L. - Rychnov n. K.0:3
19.09.Č. Budějovice - Ústí n. L.3:0

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B
0.SK VOLEJBAL Ústí nad Labem00
0.Záhřeb00
1.VK Jihostroj České Budějovice412
2.VK Lvi Praha49
3.VK Ostrava46
4.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou43
5.SK VOLEJBAL Ústí nad Labem40

Aktuální zápasy Kompletní program

27.11.VSK Spartak Děčín - Ústí n. L.3:1
15.01.Ústí n. L. - Ústí n. L.0:3
15.01.Ústí n. L. - Ústí n. L.0:3
23.10. - 10:00??? - Ústí n. L.
23.10. - 14:00??? - Ústí n. L.
06.11. - 10:00Ústí n. L. - VSK Spartak Děčín

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B
1.Volejbal Ústí nad Labem618
2.Volejbalový sportovní klub Spartak Děčín z.s.26
3.VTK Čížkovice46
4.Volejbal Ústí nad Labem8-2

Aktuální zápasy Kompletní program

15.01.Ústí n. L. - Jirkov3:0
16.01.Sokolov - Ústí n. L.1:3
16.01.Sokolov - Ústí n. L.0:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

P Tým Z B
1.Volejbal Ústí nad Labem2048
2.VK Karlovy Vary2044
3.VK Jirkov-Ervěnice2037
4.BVC Chodov2020
5.SK VOLEJBAL Ústí nad Labem2020
6.VSK Baník Sokolov2011

Partneři klubu

© 2022 - SK VOLEJBAL Ústí nad Labem, z.s. | Web klubu

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací