Přejít na TikTok klub

Chlapci U14 jedou na MČR

17. 4. 2023 (zdroj: text: Radek Horský, komentářů: )

Ve včerejší kvalifikaci mile překvapili mladší žáci SKV, když ze třetího místa své kvalifikační skupiny postoupili na finálový turnaj MČR, který se uskuteční poslední dubnový víkend v Hradci Králové.

Postup se nerodil lehce, kluci se v této sestavě prakticky sešli poprvé a v úvodních dvou duelech proti silnému domácímu Jirkovu a Orionu Praha byla znát velká nejistota a nesehranost, která klukům svazovala ruce i nohy. Dvě porážky na úvod. Naše hra se však balon od balonu zlepšovala a ve třetím klání proti VK Karlovarsku jsme se již mohli opřít o stabilní podání a mezihru při míčích zadarmo, kterých je v této kategorii opravdu hodně. Soupeře jsme celkem snadno smázli 2:0.

Výsledky ostatních utkání naznačily, že v našem posledním zápase kvalifikace proti VK Kladno si to se soupeřem napřímo rozdáme o postup. A byl to souboj nervy drásající. V prvním setu jsme do koncovky vstupovali v lepší pozici my, ale stav 22:18 v této kategorii ještě nic neznamená. Soupeř se na nás dotahoval, ale se štěstím jsme set urvali 25:23. Ve druhém setu přišla studená sprcha. 14 míčů v řadě jsme nedokázali dostatečně kvalitně přihrát a odútočit, vedení soupeře 14:0 bylo děsivé. Od této chvíle se ale začala hra vyrovnávat a postupně jsme ze soupeřova náskoku ukrajovali a set dotáhli až do vyrovnané koncovky. Při našem druhém setbolu soupeř zkazil podání, mohli jsme se radovat z výhry 25:23 a celkově 2:0 na sety.

Sestava: Sysel Adam, Vodňanský Filip, Nižnik Peter, Pekárek Jan, Hazmuka Martin, Sochor Vojta, Smekal Šimon, Ryška Lukáš, trenéři Černý Radek, Horský Radek