1. liga kadetek

3. 10. 2021 (zdroj: text: LJ, komentářů: )

VK Jirkov - SKV Ústí nad Labem

VK Jirkov - SKV Ústí nad Labem 3 : 1 (13, 16, -22, 11)

V prvním zápase jsme vyhořeli na velké nervozitě, která na holky dopadla. Přeci jen první zápasy ve vyšší soutěži + na hřišti favorita, těžký začátek pro naše mladé družstvo. První dva sety jsme vícemnéně Jirkovu darovali, když jsme se nevyvarovali mnoha chyb a nepřesností. Teprve ve třetím setu jsme dokázali soupeřky zatlačit servisem, což nám společně s kvalitní obranou přineslo výhru v setu. Bohužel jsme danou výkonnost nedokázali udržet a ve čtvrtém setu šlo opět všechno proti nám. Nebyl to úplně špatný výkon - bojovnost a snaha určitě nechyběly, ale na kvalitního soupeře to bylo málo.

VK Jirkov - SKV Ústí nad Labem 3 : 2 (-22, -16, 17, 18, 9)

Druhý zápas začal úplně jinak. Již uklidněné družstvo začalo beze strachu a nervozity. Kvalitním servisem a obranou hrou v poli jsme soupeřky k ničemu nepustili a výsledkem bylo vedení 2:0 na sety. Pak se opět ukázala naše nezkušenost, kdy jsme neudrželi koncentraci a věnovali soupeřkám pár lehkých bodů, čímž jsme je dostali na koně. K vidění byl velmi hezký, bojovný volejbal, plný vášnivých emocí a zarputilosti. Soupeřky ukázaly svou kvalitu, kdy už nás k ničemu nepustily. Sice jsme podali dobrý a bojivný výkon, ale na zkušenějšího a staršího soupeře nám to více než na bod nestačilo.

Trenér L.J.: Před zápasy bych bod proti Jirkovu bral. Po zápase bohužel musím říct, že jsme 2 body ztratili. Jsem rád, že si holky dokázaly, že můžou hrát s každým a nikoho se nemusí bát - ani v této soutěži. Snad nám tyto zápasy zvednou sebevědomí a pomůžou nám do zbytku sezóny. Jinak je musím pochválit, odvedly dobrou práci. Snad to příště proměníme ve vícero bodů.

Kapitánka Naty D.: Myslím, že jsme na hřišti nechaly všechno. Měly jsme problémy na příjmu, kdy nám dlouho trvalo otočit série soupeřek - na to se musíme zaměřit na tréninku. Ale dokázaly jsme složit i několik velmi těžkých míčů, což nám zvedlo sebevědomí. Příští sobotu chceme proti Chodovu vyhrát.

Další zápas:

9. 10. 2021   SKV Ústí n. L. - BVC Chodov    Střední průmyslová škola Resslova - Klíše (10:00, 14:00)