Přejít na TikTok klub

Dorostenci v Hradci váleli

18. 9. 2022 (zdroj: text: PT, komentářů: )

První rozřazovací turnaj zvládla naše U18 na výbornou.

V tuto sobotu se v Hradci Králové konal první letošní (rozřazovací) turnaj naší nejmladší a nejnadějnější dorostenecké kategorie, tedy extraligy U18. Tato kategorie je nově vzniklá právě od tohoto ročníku, takže jsme vůbec nevěděli co od toho můžeme čekat, hlavně co se kvality soupeřů týká. Ve čtyřčlenné skupině jsme se potkali s domácím Hradcem, Ostravou a Zlínem.

První dva zápasy s kvalitativně mírně nadprůměrnými soupeři jsme dokázali urvat v tajbrejku 3:2. Zejména ten druhý s Ostravou byl doslova infarktový, neboť po prvním prohraném setu jsme ve druhém vedli 23:20, ale vlastní nedbalostí jsme nechali soupeře srovnat a dokonce jim nabídli i 3 setboly. Vlastních setbolů jsme měli celou řadu, avšak i přes to, že jsme většinu z nich měli vyloženě nadějně rozehranou, tak se nám podařilo nakonec proměnit až ten sedmý a ukončit tenhle hororový set 32:30. Takhle pohrdat vyloženými šancemi by se nám ale už příště nemuselo vůbec vyplatit. Ve třetím setu jsme asi pod dojmem, že tahle rána soupeře přesvědčivě rozloží a nebudou už schopni další odpovědi, přestali hrát dostatečně důrazně a neměli ten správný drajv. Nicméně jsme tento boj za stavu 1:2 ještě otočili a vyhráli v pátém setu. V posledním utkání proti mírně papírově slabšímu Zlínu jsme bohužel opět ukázali naší slabou morální sílu a pod dojmem dvou nelehkých výher v zádech jsme soupeře podcenili a předváděli nedůsledný a ne zcela motivovaný volejbal. Po protrápeném výkonu jsme, i díky povedenému střídání v půlce posledního setu, přesto dokázali vyhrát 3:1. Po třech vítězstvích tedy naší skupinu vyhráváme a můžeme se těšit za měsíc na 1. kolo extraligy, kde se potkáme už jen s těmi nejlepšími týmy z celé republiky a můžeme se tak porovnat s lepší konkurencí a skutečně zjistit reálnou sílu našeho nejmladšího dorosteneckého týmu.
Ač se můžeme radovat z vítězství v celém turnaji, tak je tento report lehce kritický, ale jenom proto, že naši kluci mají na to předvádět ještě o znatelný kus lepší výkony a hrát a vyhrávat s těmito soupeři přesvědčivěji. Proto je potřeba hlavně přistupovat ke každému zápasu stejně, ale především namotivovaně, a rozhodně ne s přístupem "ono se to nějak vyhraje".

Sestava: Matyáš Volf (C), Martin Jelínek, Šimon Lank, Štěpán Jenčo, Jiří Dvořák, Jakub Nižnik, Antonín Nypl, Martin Skřenek, Viktor Sieber
Trenéři: Petr Pěkný, Radek Černý