Přejít na TikTok klub

Kadeti na extralize v Sokolově

31. 10. 2021 (zdroj: text: Pavel Kovář, komentářů: )

Naše druhé nejstarší chlepecké družstvo vyrazilo na turnaj extraligy kadetů.

Brzy ráno jsme vyjeli, abychom se utkali s týmy z poslední skupiny a náš cíl byl jediný, postoupit do skupiny nad námi a poměřit tak síly s lepšími a kvalitnějšími soupeři.

První sobotní zápas jsme odehráli s domácím Sokolovem, který měl výhodu známého prostředí. V prvním setu jsme nastoupili sebevědomě a porazili jsme domácí 25:23. Druhý set jsme vyhráli, a to ještě s jedním bodem k dobru vůči setu prvnímu. Lehkomyslně jsme však nastoupili do setu s číslem tři a dostali tak studenou sprchu. Soupeř se dostal do vedení a i přes to, že jsme se snažili Sokolov ke konci dotáhnout, tak nám dané body z průběhu setu chyběly k tomu, abychom třetí set vyhráli. Soupeř vyhrál a my jsme skončili s dvaceti body. Po našem návratu do reality a po zjištění, že se zápas nevyhraje sám, jsme přidali do kroku a vyhráli jsme 25:21.

Hned druhý zápas jsme se postavili soupeři ze Svitav. Po vyhraném prvním zápase a s vidinou vyrovnaného boje jsme se do zápasu vrhli s čistou hlavou. První set jsme však nedokázali získat pro sebe, soupeř vyhrál 25:22 a dostal se tak do vedení. Za lehce obměněné sestavy jsme nastoupili do druhého setu a chuť se prát o každý míč byla veliká. Však právě tento set byl setem nejvyrovnanějším a o hezké a dlouhé výměny nebyla nouze. Druhý set jsme po velikém boji vybojovali v náš prospěch a vyhráli jsme 29:27. Po tomto hektickém souboji jsme plní očekávání vstoupili do třetího setu ve stejné sestavě, která vyhrála set minulý. Nebyli jsme však jediní kdo chtěl vyhrát a Svitavy se tak rychle chopili vedení a bohužel pro nás věděli, jak vedení udržet. Set třetí jsme prohráli, a to i po menších změnách v sestavě, které během hry proběhly. Čtvrtý set jsme bohužel taktéž prohráli a to za stavu 25:18 pro Svitavy. Soupeř si tedy odnesl plný počet bodů za výhru 3:1.
Celý zápas se nesl v duchu dotahování. Snad každý set se dostal soupeř do vedení o např. 6 bodů a nám nezbývalo nic jiného, než se snažit pod tlakem Svitavy dohnat. Byly to však naše chyby, které rozhodly utkání. Chyby sice byly na obou stranách, ale my jsme jich bohužel udělali více.

Hned druhý den ráno jsme odehráli třetí zápas s Lanškrounem. Tento soupeř nás zatlačil jak servisem, tak i útokem. Když už jsme si dokázali dobře přihrát, tak jsme měli problém složit míč přes jejich blok. Za největší kámen úrazu bych asi označil komunikaci v poli. V kontrastu s tím však musím i vyzdvihnout jistou dávku bojovnosti a chuť hrát každý míč. My jsme tak bohužel odcházeli po prohře 3:0 ze zápasu zklamaní. I přes výsledek, který tomu možná nenasvědčuje, proběhly i pěkné a dlouhé výměny, které jsme často dokázali získat v náš prospěch.

Poslední zápas jsme sehráli s celkem z Karlových Varů, se kterým jsme se již v minulosti vícekrát utkali a... do tohoto turnaje s nim ještě ani jednou neprohráli. Bohužel však všechno je jednou poprvé. Do zápasu jsme trestuhodně nastoupili s tím, že zápas půjde vyhrát hladce a soupeře jsme podcenili. Ten nás také hned v prvním setu potrestal a my jak opaření nevěděli, která bije. Museli jsme se do toho opřít a podařilo se, set jsme s přehledem vyhráli a Vary odcházeli s šestnáctkou. Avšak poté přišel stejný scénář, byli jsme na koni a (jak to tak už u nás bývá) přestali jsme opět hrát naší hru. Třetí set jsme prohráli a museli jsme přijmout hořkou novinu, s plným počtem bodů již ze zápasu neodejdeme. Nadějí byl tedy tiebreak, který jsme nakonec vybojovali a pojistili si tím aspoň jeden bod. Soupeř opět odcházel s šestnáctkou a my jen museli udržet tempo. To jsme bohužel neudrželi a tiebreak prohráli. Nutno dodat, že hlavním viníkem našeho neúspěchu nebyla jedna nebo dvě herní činnosti, ale celá řada malých i velkých chyb, které nakonec daly celku z Karlových Varů potřebný bodový rozdíl. Tento počet chyb ve čtvrtém setu dokonce činil půlku jejich celkových bodů..!

Moc dobře tedy víme, že máme jistě na čem pracovat. Do dalšího turnaje zbývá necelý měsíc a velice jasně se ukázalo, kde jsou naše slabiny. Každý hráč pak má své slabé a silné stránky u jiné činnosti, takže je určitě nutný i individuální přístup všech, aby se tyto nedostatky snažili vylepšit. K závěru bych však chtěl poděkovat každému z týmu, protože všichni se i ve vypjatých situacích povzbuzovali. Hlavně tedy lavička, jejíž členové se často měnili, výrazně pomohla klukům na hřišti k bojovné atmosféře.

Po celkově tedy ne moc vydařeném víkendovém představení jsme obsadili 4. místo ze šesti a to znamená, že jsme se bohužel nikam výše (podle původního plánu) neposunuli a na příštím turnaji se budeme probíjet opět v nejnižší výkonnostní skupině. Začátek sezóny zaměřené na udržení extraligové příslušnosti v nejvyšší kadetské soutěži, nám tedy nezačal vůbec dobře a budeme muset vynaložit ještě opravdu hodně velké úslilí, abychom se nedostali do velice nepříjemné situace.

Sestava: Miky Vlach, Matouš Zeman (C), Mtěj Jiráček, Kryštof Truxa, Adam Vojtíšek, Tomáš Brož, Šimon Lank, Matyáš Volf, Tonda Horský, Štěpán Jenčo, Martin Jelínek, Martin Chalupa
Trenéři: Pavel Kovář (hlavní), Radek Černý (asistent)