Přejít na TikTok klub

Lazaret ve Velmezu

28. 3. 2023 (zdroj: text: Dubajs, komentářů: )

Z daleký končin vezeme několik zraněných a opravdu hodně odehraných setů.

Při příjezdu do Velmezu jsme měli všichni skvělou náladu a kolem nás vládla dobrá atmosféra, jelikož jsme se všichni těšili na poslední turnaj extraligy U18 v letošní sezóně. Byli jsme připraveni si to pořádně užít a s radostí vstoupit do každého zápasu. Dobrou náladu a radost ze hry se nám v některých zápasech bohužel nedařilo udržet.

Úvodní zápas s Hradcem Králové se nám vydařil podle našich představ. V prvním setu jsme hráli naši běžnou hru, na kterou jsme zvyklí a set jsme vyhráli, ale druhý set si těsně v koncovce na konto připsal Hradec. Ve třetím setu se zranil náš hlavní nahravač Nížus, a protože byl již jednou vystřídán blokařem Dubajsem na taktickém střídání, bylo těžké najít řešení při "nuceném střídání". Vše se během pár minut s rozhodčím vyřešilo a hra mohla pokračovat. Mysleli jsme, že to nemůže být horší, to jsme ještě ale nevěděli, co přijde následující zápas proti Novému Jičínu. Celý zápas proti Hradci jsme ale v menším oslabení vyhráli 3:1.

S Novým Jičínem sebejistě nastupujeme na palubovku s pocitem výhry. Po dlouhé pauze se náš nahravač částečně zotavil ze zranění, a tak se vrací zpět na svůj post. První dva sety proti Jičínu jsme vyhráli. V dalších setech se na nás začínala podepisovat únava a ještě k tomu si naše libero velice nešťastně, po ošklivé srážce se svým spoluhráčem při obětavém zákroku v poli, ve třetím setu zlomilo nos, a tím pádem jsme odehráli zbytek setů bez Štěpise až do tiebreaku. To nás hodně oslabilo. Kdo ale zná Štěpise, tak ví, že je to neskutečný tvrďák a hrdinsky se rozhodl, že prostě musí přemluvit trenéra, aby mohl týmu ještě pomoct a zbytek tak dobře rozehraného zápasu dohrát, což se mu nakonec povedlo a v tiebreaku se i přes své zranění neskutečně předvedl. Tento zápas měl pro nás ale bohužel smutný konec. Výhra se nekonala a těsně jsme prohráli 2:3.

Večer se kluci vydali na cestu do nemocnice. Po jejich příjezdu jsme měli již tradiční týmovou poradu a začali jsme vymýšlet taktiku na neděli a jestli Štěpa s Nížou budou moct vůbec nastoupit.

Zranění v našem týmu hodně zamíchalo základní sestavou. I přes to, co se v sobotu stalo, jsme nastoupili s dobrou náladou do utkání s domácím Velmezem. V dobře našlápnutém zápase jsme si i přes malé spory s místním trenérem vytvořili náskok. Náš náskok se ale ve třetím setu zhroutil jako domeček z karet, když se soupeř herně a psychicky velice zvedl a zápas začal pomalu otáčet ve svůj prospěch. Bohužel se ta otočka Velmezu nakonec povedla až do konce, kdy celý zápas otočil a zvítězil v tiebreaku 3:2.

V posledním zápase nám zbývalo utkání s Ostravou. Znovu jsme měli lepší vstup do utkání a vyhráli první set. Druhý set ale soupeř vyhrál vetším bodovým rozdílem. Všichni jsme ze sebe i přes velkou únavu vydali maximum, ale přišlo na řadu nejhorší a to je tiebreak, ve kterém jsme nakonec opět nešťastně prohráli 2:3. Bohužel jsme do posledního zápasu už nebyli schopni dát, pro nás tak potřebnou, psychickou energii a na našem výkonu s velice hratelnou Ostravou to bylo hodně znát.

Ale i přes to, že nebyl náš tým ani tento turnaj zcela kompletní (Šimi a Nyplos přejeme brzké uzdravení!), jsme v některých situacích předvedli ohromný výkon. Za těchto podmínek, které jsme měli bychom nikomu nepřáli hrát.

Takový konec sezóny si nikdo z nás tedy nepředstavoval. Celkově jsme kvůli našim zraněním a nedotažením naší snahy do zdárných konců prohráli tři tiebreaky. Řekl bych, že smůla nechodí po horách, ale po týmu SKV v extralize U18! Naší poslední společnou akcí s touto kategorií v sezóně, jsme se chtěli rozloučit určitě lepšími výsledky, ale nakonec jsme stačili uválčit ještě slušné 3. místo a za druhým jsme zaostali jen o jeden bod!
Velké poděkování patří Matějovi Drozdovi za to, jak se staral o naše zraněné hráče a za to, jakou nám poskytl pomoc! Matěji, děkujeme!

Sestava: Máťa Volf (C), Štěpán Jenčo, Martin Jelínek, Martin Chalupa, Kuba Nižnik, Jirka Dvořák, Jirka Capek, Martin Skřenek, Luky Sysel, Viky Sieber
Trenéři: PT Pěkný, Matěj Drozda
Masér: Tomáš Mareček