Přejít na TikTok klub

U18 ve Znojmě

21. 2. 2023 (zdroj: text: Dubajs, komentářů: )

Turnaj předkadetů pohledem Martina Skřenka.

První zápas jsme odehráli proti Brnu a předvedli jsme perfektní výkon, ale Brno opět s výškovou převahou vítězí 3:0.

Po dlouhé pauze mezi zápasy se vracíme na palubovku utkat se s Prosekem. Jelikož se nám v prvním zápase zranili tři hráči, nastupujeme proto v nekompletní základní sestavě a to se v tomto zápase projevilo. První dva sety jsme vyhráli, ale další dva už bohužel ne, a v koncovkách obou setů těsně prohráváme. Při napínavém souboji, taktickém střídání a důsledcích zranění našich hráčů prohráváme v tie breaku celý zápas 2:3.

Večer nás čekala tradiční porada a jelikož zápas skončil relativně v pozdních večerních hodinách, rozhodli jsme se odreagovat v místní restaruraci, zahrát si šipky a vymyslet taktiku na druhý den. V neděli ráno jsme se utkali s domácím Znojmem.

Na palubovku nastupujeme s tím, že chceme vyhrát. V zápase vládla dobrá atmosféra, jak na hřišti, tak i mimo něj. První set prohráváme, neztrácíme hlavu a dobře naladění vstupujeme do dalšího setu. Ve druhém setu jsme dominovali především na útoku a tento set vyhráváme. V následujících setech jsme se snažili dát do zápasu znovu všechno. Když jsme prohráli třetí set, přišlo na řadu opět taktické střídání. Blokař vystřídal nahrávače, aby pomohl zablokovat hlavního smečaře, přes kterého soupeři dávali většinu jejich bodových míčů. To na výhru nestačilo a celý zápas prohráváme 1:3.

Načerpali jsme síly dobrým obědem a čekal nás náš poslední zápas s pražskými Lvy. V prvním setu Lvi dominovali ve všech herních činnostech a tento set prohráváme 14:25. Druhý set jsme se dali dohromady a všechnu svou energii dali do hry. I tento set bohužel prohráváme, částečně, kvůli naším chybám především na servisu. Poslední set proti Lvům se nám dařilo, hlavně na bloku, ale bohužel jsme celý zápas prohráli 0:3.

To znamená, že příští extraligu u18 25. - 26. března odehrajeme opět ve třetí skupině.

Sestava: Štěpán Jenčo (C), Jirka Capek, Jirka Dvořák, Martin Skřenek, Jakub Nižník, Martin Jelínek, Lukáš Sysel, Viktor Sieber, Martin Chalupa Trenéři: Petr Pěkný, Honza Šídlo