Přejít na TikTok klub

Mladší žáci SKV se v republikové konkurenci neztratili!

1. 9. 2020 (komentářů: )

Nymburk, středočeská bašta mládežnického volejbalu, hostila o posledním srpnovém víkendu mistrovství ČR mladších žáků. V konkurenci 22 týmů z Čech i Moravy obhajoval výběr SKV Ústí loňské 6. místo.

Úvodní utkání v základní skupině proti Frydlantu n. Ostravicí bylo z naší strany dosti rozpačité. Na hráčích byla zřetelná půlroční herní pauza. Po jasné porážce v prvním setu ale náš tým zpřesnil herní činnosti a ve druhém setu se podařilo soupeře přetlačit v koncovce a utkání dovést do tie-breaku, kde frýdlanští o své výhře rozhodli lepším servisem. Z prvního utkání jsme si do tabulky připsali jeden bod. Jeho důležitost jsme docenili po dalším zápase, ve kterém jsme koncentrovanou a zlepšenou hrou všech hráčů zdolali České Budějovice. Utkání rozhodl náš výkon na podání a v důležitých momentech utkání i na útoku, který podporovala výborná hra v poli. Vítězství 2:0 a 3 body do tabulky nás katapultovali na 1. místo v základní skupině D, které znamenalo nejen přímý postup do osmifinalové skupiny, ale hlavně jistotu pokračování v turnaji až do neděle.

V osmifinalové skupině jsme odehráli 3 utkání o nasezení do play-off turnaje. V prvním zápase jsme týmu Frýdlantu nad Ostravicí oplatili porážku ze základní skupiny a zvítězili 2:0. V druhém utkání nás bezchybným výkonem zaskočilo družstvo České Lípy. Naše útočné zbraně na českolipskou propracovanou obranu nestačily. Za porážku 0:2 jsme si do tabulky nepřipsali ani bod. V posledním utkání osmifinalové skupiny naši borci potvrdili roli favorita a bez větších problémů zdolali celek Velkého Meziříčí 2:0. 6 bodů stačilo na 2. místo, které nám zajistilo papírově slabšího soupeře do rozřazovacího utkání. V něm jsme změřili síly s domácími nymburskými volejbalisty. V prvním setu jsme jasně dominovali a set v náš prospěch rozhodli kvalitním servisem a nekompromisním útokem. Ve druhém setu se ale karta obrátila a ani střídání nepomohla zastavit rozjíždějící se nymburskou mašinu. V tomto setu náš tým doslova rozstříleli servisem. Do tie breaku jsme v našem týmu udělali drobné změny v rozestavení hráčů. Změny přinesly kýžené ovoce v podobě rychle přibývajících bodů na naší straně ukazatele. Koncentrovanou hrou na podání a v poli spolu s téměř bezchybným útokem jsme set dotlačili do vítězného konce. Výhra 2:1 znamená, že v neděli budeme hrát o konečné 1. - 8. místo. Chceme-li hrát o medaile, musíme v neděli dopoledne porazit jednoho z největších favoritů turnaje - Lvi Praha. V prvním setu se soupeři oťukávali, ani jeden tým soupeři neodskočil do většího bodového trháku. Set a jak se později ukázalo i celé utkání se zlomilo za stavu 19:19, kdy naší hráči vyrobili dvě, tři jednoduché chyby a jejich herní projev rázem ztratil jiskru. Nedůsledností a nerozhodností jsme věnovali soupeři koncovku 1. setu a nakonec i celý zápas. Sen o bojích o medaile se rozplynul, což zanechalo stopy v psychice hráčů, kteří v dalších dvou utkáních o umístění nenašli sobotní herní pohodu a oba duely prohráli, z Českou Lípou a Brnem shodně 0:2.

Celkové 8. místo není určitě zklamáním, hráči zaslouží pochvalu a uznání za přístup a bojovnost po celou dobu turnaje. O lepší výsledek jsme se připravili zejména vlastními mnohdy jednoduchými chybami. Jejich odstraňování bude předmětem tréninku v následujícím období.